Zobacz szablony i moduły premium do Contao na Veello

Contao 4.2.0 dostępne

Ukazała się nowa wersja Contao oznaczona numerem 4.2.0. Wersja zawiera filtrowanie w widoku drzewa, elementy treści dla video YouTube i Vimeo oraz usprawnioną obsługę insert tagów i subpalettes. Dodatkowo skórka backendu została zmodernizowana.

Nowy design backendu

Wprowadzony został nowy design backendu. Dodatkowo, wszystkie ikony zostały zastąpione przez ikony SVG, które wyświetlają się znacznie lepiej na monitorach o wysokiej rozdzielczości.

Filtrowanie w widoku drzewa

Filtrowanie w widoku drzewa pozwala na filtrowanie rekordów w strukturze drzewa w modułach takich jak struktura stron czy menedżer plików.

Wyszukiwanie plików

Dodano wyszukiwarkę w menedżerze plików i w oknie wyboru pliku.

Ważna część obrazka

Jeśli obrazek ma ustawioną ważną część, drugi podgląd obrazka jest wyświetlony w menedżerze plików.

Zapisz i edytuj

Przycisk "zapisz i edytuj" jest teraz zawsze dostępny, a nie tylko podczas tworzenia nowego rekordu.

Dostęp do rozmiarów obrazka

Dostęp do rozmiarów obrazka może być teraz ograniczony do ustawień użytkownika, więc część użytkowników może mieć ograniczenia do wszystkich rozmiarów.

YouTube i Vimeo

Elementy treści YouTube i Vimeo są teraz wstawiane na stronie poprzez iframe, aby zagwarantować maksymalną kompatybilność z przeglądarkami. Element treści Vimeo został dodany w Contao 4.2.

Rekursywne insert tagi

Insert tagi są teraz zastępowane rekursywnie, w przeciwieństwie do poprzedniego rozwiązania, gdzie były one zastępowane jedynie do drugiego poziomu.

Uwagi odnośnie aktualizacji

Podczas aktualizacji istniejącej instalacji Contao 4.1, trzeba dodatkowo zaktualizować pliki standardowej edycji; dokładniej mówiąc, DoctrineCacheBundle oraz KnpTimeBundle muszą zostać dodane do AppKernel.

 

Kamil Kuźmiński